SİGORTA ve KASKO BİLGİLERİ

Efe Rent a Car araçları 2918 sayılı karayolları ve trafik yasasında öngörülen Mecburi Mali Mesuliyet (Trafik) ve Hasar Sorumluluk (Kasko) Sigortaları kapsamında teminat altına alınmışlardır. Efe müşterilerinin gerek öngörülen kanunların emrettiği gerekse tercihleri doğrultusunda sigortalanmalarını gerek sayar.
Bu nedenle altı tür sigortayı müşterilerinin hizmetine sunar.

TRAFİK SİGORTASI Kanun gereği yapılan ve ekstra ücret gerektirmeyen zorunlu sigortadır

HASAR SORUMLULUK SİGORTASİ (CDW)Efe Rent a Car'dan kiralanan araçların kullanımı sırasında ortaya çıkabılecek hasarlar ve tüm sorumluluklar kiracıya aittir.Ancak kiracı ,günlük ekstra ücretleri ödeyerek araç hasarındaki sorumlulukları kaldırabilir.Hasar sorumluluk sigortası,kiracının kulanımı sonucu doğabilecek maddi zararların tümünü teminat altına alır.

FERDİ KAZA SİGORTASI Kiracı günlük ücretini ödeyerek kendisi ve araçtaki belirlenen taşıma kapasitesi kadar,birlikte seyahat ettiği kişilere aşağıda gösterilen teminatları sağlar.

Can kaybı :Kişi Başına 10.000.-YTL/Araç Başına en çok 50.000.-YTL
Maluliyet :Kişi Başına 10.000.-YTL/Araç Başına en çok 50.000.-YTL
Tedavi Gideri :Kişi Başına 1.000.-YTL/Araç Başına en çok 5.000.-YTL

HIRSIZLIK SİGORTASI(IP)Kiracı günlük ücretini ödeyerek kiraladığı aracı teminat altına alabilir.

LASTİK-CAM-FAR SİGORTASI(TWH)Kiracı dilerse,günlük ücretini ödeyerek kasko sigorta kapsamına girmeyen Lastik Yarılması,Cam ve Far kırılmalarından doğabilecek tazminatları sigorta kapsamına alabilir.

3. ŞAHISLARA KARŞI SORUMLULUK SİGORTASI (PAIPLUS)Yükümlülüğü arttırıcı bu sigorta ile kiracı,kulanımı sonucu 3.şahıslarda doğabilecek maddi zararları ücreti karşılıgı teminat altına alabilir.Sigortalardan yararlanabilmesi için ancak EuroPArk Kira Sözleşmesinin sigortalara ilişkin bölümünün sözleşme başlangıcında imzalanmasına bağlıdır.
raporu alınız