Kiralama Koşulları:
KDV : 18%.
*Ehliyet ve Yaş : Kiracının, kira sözleşmesi sırasında C grubu araçlar için 21, D,F,H ve T grubu araçlar için 26 yaşında ve en az 2 yıllık yerli veya geçerli uluslararası ehliyete sahip olması gerekir.
*Kiralama Süresi : En az bir gündür. Uzun süreli kiralamalar için özel fiyatlar uygulanır.
*Fiyatlar : Fiyatlara sınırsız kilometre kullanım, bakım, üçüncü şahıslara karşı (yasal poliçe sınırları içinde) sigorta garantisi dahil olup %18 Katma Değer Vergisi (K.D.V.) hariçtir. Yakıt kiralayana aittir.Şoförlü servis ve tercüman rehber istek üzerine temin edilir. 48 saat önceden bildirmek koşuluyla çocuk koltuğu ücretsiz olarak temin edilir.
*Ödeme : Yaklaşık kira bedelinin %30 fazlası (en az EURO 200.-) araç tesliminde depozit olarak alınır. Kesin ödeme kira bitiminde saptanır. En kısa kiralama 24 saat olup, gecikme halinde, her ek saat için, uygulanan ücretin 1/3’ü alınır. Toplam 3 saati aşan gecikmeler ise tam gün olarak hesaplanır. Geçerli American Express, Diners, Eurocard, Master Card ve Visa kredi kart sahiplerinde depozit koşulu aranmaz.
*Sigorta : Araçlarda hasar meydana gelmesi durumunda, kiralayan kişi, C grubu için EURO 12.000.-, D ve F grubu için EURO 14.000.-, H ve T grubu için EURO 20.000.-’ya kadar olan hasarı ödemekle sorumludur. Kiracının fiyat tarifesinde belirtilen sigorta bedelini ödemesi halinde hasar sorumluluğu kalkar. Hasarın araç gruplarına göre belirtilen tutarları ile lastik yarılmaları, cam ve far kırılmaları ve stepne çalınması sigorta kapsamı dışındadır. Fiyat tarifesinde belirtilen SLDW sigorta bedeli ödenmesi halinde bu sorumluluklar kalkar. Ancak sigortaların geçerli olabilmesi için; trafik kaza zaptı ve alkol raporunun hemen tutturulması ve 48 saat içinde en yakın Efe Rentacar ofisine ulaştırılması, kazada tamamen kusurlu olunmaması ve aracın alkollü veya uyuşturucu etkisi altında ya da yasal hız sınırları dışında kullanılmaması gerekir. Aksi takdirde, aracı kullanan tüm hasardan sorumlu tutulur. Sigorta bedelinin ödenmemesi ve kiralanan aracın çalınması durumunda kiracı, araç 45 gün içinde bulunursa, aracın bulunduğu tarihe kadar olan kira bedelini, araç bulunmazsa aracın o günkü 0 km. anahtar teslimi resmi satış bedelini ödemekle yükümlüdür. Kiracı dışında aracı ikinci şahsın kullanabilmesi, ancak geçerli kimlik ve ehliyetin sözleşmeye kaydı ile mümkündür. Aksi halde sigorta geçersiz sayılır ve aracı kiralayan tüm hasardan sorumlu tutulur.
*Teslim Bırakma : Efe Rentacar bürolarının bulunduğu kent sınırları içinde araç teslim ve bırakma ücretsizdir. Bu kentlerde, önceden haber vermek koşulu ile teslim ve bırakma otel, iş yeri, havalimanı, liman, gar, otogar vb. gibi yerlerde yapılabilir. Efe Rentacar bürosunun bulunmadığı kentlerde teslim ve bırakma istenirse, en yakın Efe Rentacar bürosuna olan uzaklık üzerinden km. başına ücret alınır. Aracın teslim alındığı şehirden başka bir şehirde iade edilmesi durumunda tek yön ücreti uygulanır.
*Trafik Cezaları : Trafik ve otoyol, köprü geçiş cezaları müşteriye aittir. Araçların trafikçe alıkonulması durumunda bu süre kiralama süresine dahil edilir. Yurtdışına Rezervasyon : Yurtdışındaki oto kiralama rezervasyonlarınız için Efe Rent a car hizmetinizdedir. Tel: 0384 341 43 35 Efe Rentacar, zorunlu durumlarda önceden haber vermeksizin bu koşulları ve bilgileri, rezervasyonda belirlenen araç türünü değiştirebilir. Araçlarımız yurtdışına çıkarılamaz.
Kullanımdan doğabilecek hasarlar sigorta kapsamı dışındadır. Kaza halinde, aracınızın yerini değiştirmeden en yakın polis merkezine başvurarak kaza ve alkol raporu alınız